Kto má prsty v puči

Autor: Vladimír Klimeš | 25.10.2011 o 2:24 | (upravené 25.10.2011 o 2:31) Karma článku: 8,05 | Prečítané:  2286x

Aby nedošlo k omylu. Nemyslel som doslova kto má prsty v puči, ale chcel som tým len povedať, že kto vlastne má naozaj prsty v puči. Ale nie v puči ako takej ale v puči ako takom. Puč je také celkom zaujímavé slovko. Pri spodobovaní je možné ho celkom ľahko vysloviť ako fuč (teda hlavne v anglosaských jazykoch). A to už je oveľa horšie, lebo mnoho vecí môže byť fuč. Celkom a úplne. Ale pravdu povediac prapôvodcom toho fuč môže byť práve puč. Ak teda vezmeme do úvahy význam týchto slov.

Lenže problém je v tom, že puč môže byť malý, ale môže byť aj veľký. Taktiež fuč môže byť aj malý alebo aj veľký. Navyše, môžu sa udiať jednotlivo a úplne nezávisle. Ale na druhej strane. Čo keď je ten malý puč –fuč súčasťou toho veľkého? A tu už je tak trošku problém, lebo sa nám to začína dosť zamotávať.

A o toto práve vyspelým pučistom ide. Aby to bolo úplne zamotané. Aby sa v tom nikto nevyznal. Aby sa všetci začali doberať, hádať a obviňovať. Aby sa v tom pučisticko – fučistickom zmätku úplne domotali.

Vtedy je strojca veľkého puču úplne spokojný. Ešte spokojnejší je, keď aj strojcovia malých pučov majú v zamotanosti celej pučovej –fučovej situácii, ako sa hovorí navrch. Lebo práve vtedy sa dá vyťažiť najviac. Vtedy sú všetci totálne zaneprázdnení hľadaním zdroja puču. A dosť často im unikne dôvod fuču (rozumej – nenávratnej straty).

Tak sa zvyčajne prihodí, že v pučisticko – fučistickom zmätku sa zamieňa príčina s dôsledkom. Všetko by bolo v poriadku. To sa môže stať. Ibaže zlé vyhodnotenie príčiny, može spôsobiť opakovanie následku. Až donekonečna. Alebo v proklamovanej terminológii, večné opakovanie fuču, kým úplne nevyfučí. A čo bude potom?

No, ak by sme vzali vážne prírodné zákonitosti, tak opäť dôjde k pučaniu. To je síce pravda, ale pred takýmto pučaním by sme aspoň mohli varovať naše deti. Lebo jedného pekného dňa by sa nás mohli opýtať: “Kto mal prsty v ….?”

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Neumytý, neoholený, hladný. Po troch dňoch na fronte chce OLIVER VALENTOVIČ len teplú sprchu, pivo a pizzu. Pomáha pri irackom Mosule.

KOMENTÁRE

Koaličný Kotleba? Smer sa už vôbec nehanbí

Snaha kontrolovať moc je natoľko prioritná, že všetko ostatné ide bokom.

DOMOV

Najviac mladých Slovákov podporuje podľa štúdie extrémistov

S nenávisťou na webe sa stretáva 84 percent.


Už ste čítali?